23/9/17

Πάλεψαν οι άνδρες κόντρα στον Πολυνίκη!

Έδωσε μάχη η ανδρική μας ομάδα κόντρα στον ισχυρό και καλοδουλεμένο Πολυνίκη, ο οποίος βρίκεται 2 κατηγορίες πιο ψηλά! Έτσι η παρθενική συμμετοχή της ομάδας μας στο Κύπελλο ΕΣΚΑ ολοκληρώθηκε με απολογισμό 3 νίκες και 1 ήττα στα 4 παιχνίδια που έδωσε!
Πλέον όλοι βάζουμε στόχο την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος όπου αρχίζει στος 6 Οκτωβρίου.

Στο χτεσινό παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς προηγήθηκαν με 10 πόντους (12-22) και είχαν τον έλεγχο. Η Άρτεμις πάλευε, όμως οι αντίπλαοι με τρομερή ευστοχία στα μακρινά σουτ, άνοιξε τη διαφορά για να κλείσει το ημίχρονο με 25-44. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο σημείο αυτό τραυματίσηκε και δεν συνέχισε ο Μανιάς.

Στην επανάληψη όμως τα πράγματα άλλαξαν! Η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη, πίεσε στην άμυνα και μείωσε το σκορ σε 49-60.  Εκεί κάποια λάθη σε συνδυασμό με τη κούραση, δεν μας επέτρεψαν να ολοκληρώσουμε την ανατροπή και δίκαια τελικά ο Πολυνίκης πήρε τη νίκη με 77-62.