29/11/18

Νίκες για ΕΦΗΒΙΚΟ και ΜΙΝΙ αγοριών!

Θετική ήταν η εβδομάδα που πέρασε για τα μικρά αγωνιστικά μας τμήματα.
Το μίνι αγοριών σημείωσε την 4η συνεχόμενη νίκη του εναντίον της ομάδας των Θρακομακεδόνων.  Ένα παιχνίδι με χαμηλό σκορ, αλλά σχετικά καλής απόδοσης για την ομάδα μας με 22-28.
Το απόγευμα το εφηβικό μας τμήμα, παρόλο που παρουσιάστηκε με σημαντικές ελλείψεις παικτών, έφτασε εύκολα στην επικράτηση του άρη Ιλίου, με 81-50.

Το Σάββατο το τμήμα κορασίδων μας, ηττήθηκε από την ομάδα των πρωτοπόρων Κουκουβάουνων με 27-35. Η αστοχία στοίχισε στην ομάδα μας ,που θα μπορούσε να είχε φτάσει σε μια ακόμη νίκη.
Τέλος το παιδικό μας ηττήθηκε με 40-50 από τον Άρη Ιλίου. Η ομάδα μας βρέθηκε να προηγείται  αρκετά στην 1η περίοδο. Η κούραση όμως  των παικτών μας στο 2ο ημίχρονο ήταν καταλυτική , καθώς και η αποβολή βασικών μας παικτών με 5 φάουλ στο 4ο δεκάλεπτο.
Θετική για μια ακόμα φορά, ήταν και η παρουσία για την ομάδα των ‘’σούπερ’’ Junior μας  2008-9, απέναντι στην ομάδα Άμιλλας για το τουρνουά Legacy.