13/12/19

Νέα μεγάλη νίκη οι άνδρες!

Μία πολύ σημαντική νίκη, την 7η στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχαν οι άνδρες κόντρα στον αξιόλογο Τυφώνα, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά ελέγχοντας απόλυτα τον ρυθμό και να κλείνουν το δεκάλεπτο προηγούμενοι (12-21). Κάπου εκεί η ομάδα μας ξύπνησε, πίεσε ασφυκτικά, έτρεξε και μοιραία άλλαξε την ροή του αγώνα. Στην επανάληψη μάλιστα υπήρξαν αρκετές στιγμές που έπαιξε εκπληκτικό μπάσκετ σε άμυνα κι επίθεση, με τους αντιπάλους να μην μπορούν να αντιδράσουν.

Η παρουσία και η υποστήριξη του κόσμου ήταν για μια ακόμα φορά καθοριστική!