26/10/21

Νέο ''διπλό'' για τους άνδρες!

Μια πάρα πολύ σημαντική νίκη εκτός πέτυχε το ανδρικό μας κόντρα στους δυνατούς Αγίους Αναργύρους, σε ένα παιχνίδι που ήταν για πολύ γερά νεύρα!
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς (9-0) και έδειχναν να ελέγχουν την κατάσταση, γρήγορα όμως  ξυπνήσαμε και μπήκαμε κι εμείς στον αγώνα...

Στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας περισσότερες δυνάμεις περάσαμε μπροστά και μάλιστα στο τέταρτο 10λεπτο, με όπλο την πολύ καλή άμυνα ξεφύγαμε ακόμα και με 8 πόντους διαφορά  (53-61) 2' λεπτά πριν το τέλος. Εκεί κάποια αδικαιολόγητα λάθη έδωσαν την δυνατότητα στους Αγίους να επιστρέψουν και  να απειλήσουν, όμως τελικά πήραμε  δικαιότατα την πολύτιμη νίκη!