29/9/23

Πάλεψαν οι άνδρες στο Περιστέρι

Παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες, οι άνδρες έδωσαν σκληρή ''μάχη'' και ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες στο Περιστέρι από τον τοπικό Φίλιππο.
Οι γηπεδούχοι ήταν συνέχεια μπροστά, όμως η ομάδα μας στην τελευταία περίοδο κατάφερε να προηγηθεί (41-42) και διεκδίκησε την νίκη με ότι δυνάμεις της είχαν απομείνει.
Τελικά μπορεί να μην πήραμε το ροζ φύλλο αγώνα, όμως σίγουρα φάνηκε ότι είμαστε σε πολύ καλό δρόμο.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ  56-48
Δεκάλεπτα: 14-12, 28-21, 39-35, 56-48
Διαιτητές: Κούλης, Παπουτσάκης

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ (Γεωργαλάς Κατσιωτης): Παπαποστόλου 3, Φούντας Χ, Καλπακης 5, Φουντας Α 6, Τσινικας 2, Πουρος 16(1), Γκουντοπουλος 10(1), Μπελλας ο 10(1), Γιαννάκης, Ρερρες, Παπαδάκης 4

ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ (Κακαλιάς, Μπελέγρης): Χαραλαμπόπουλος 1, Παγωνιδης 17(1), Σφηνιάς κ 5, Παπαδημητρίου, Αθανασακης 16, Πηγαδας 4, Μήτσιος, Ηλιόπουλος 4, Μπατιστακης 2, Δράκος