17/9/17

Νέα νίκη για τους άνδρες στο Κύπελλο!

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ, η ομάδα μας νίκησε  και τον  ΓΣ Χαλανδρίου  και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΣΚΑ. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονται σε μεγαλύτερη κατηγορία!

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο, με την Άρτεμις να έχει ένα μικρό προβάδισμα. Στην επανάληψη, η ομάδα μας έδειξε ότι είχε περισσότερες δυνάμεις, με αποκορύφωμα την 4η περίοδο όπου η διαφορά έφτασε και τους 15 πόντους  (62-47).

Παρότι φαίνεται ότι η ομάδα έχει ακόμα πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο απόδοσης, η διάθεση και η νοοτροπία των παικτών είναι το σημαντικότερο στοιχείο για τη συνέχεια.

Στα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού ήταν και η θερμή παρουσία των φιλάθλων της ομάδας, οι οποίοι βοήθησαν σημαντικά την προσπάθεια των παικτών.