24/2/18

Στην τελική ευθεία με ...18/18!

Ισχυρή αντίσταση πρόβαλε το Καπανδρίτι για 30 λεπτά, όπου ήταν κοντά στο σκορ και απειλούσε την ομάδα μας. Όμως στην 4η περίοδο η πιεστική άμυνα απέδωσε, ο ρυθμός ανέβηκε και οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν, έτσι το τελικό 57-38 ήρθε φυσιολογικά, χωρίς όμως να σημαίνει ότι το παιχνίδι ήταν εύκολο.

Πλέον τέσσερα ματς απομένουν ακόμα για την ολοκλήρωση μιας πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσας μπασκετικής χρονιάς, η οποία όπως όλα δείχνουν θα σφραγιστεί με έναν τίτλο!

Δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Μπρατσιάκος και Κατσιώλης, ενώ αγωνίστηκε και πάλι ο 15χρονος Συμεωνίδης, ο οποίος ήταν θετικός.