10/11/18

Μεγάλη νίκη ''θρίλερ'' οι άνδρες στην Αγία Βαρβάρα!

Σε ένα παιχνίδι με φινάλε ακατάλληλο γα καρδιακούς, η ανδρική μας ομάδα πήρε μεγάλη νίκη μέσα στον δυνατό Νικηφόρο με 68-67 και σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας με 5 νίκες και 1 ήττα!
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι στην επανάληψη μπήκαν πολύ δυνατά και μάλιστα έφτασαν να προηγούνται και με 14 πόντους (43-29) στην 3η περίοδο...
Και η 4η περίοδος κυλούσε ιδανικά για τον Νικηφόρο που μέχρι το 35' είχε διψήφιες διαφορές υπέρ του, όμως κάπου εκεί η ομάδα μας ξύπνησε, πίεσε υποδειγματικά, έκανε την μεγάλη ανατροπή και κέρδισε δίκαια και παλικαρίσια!

Δεν αγωνίστηκαν οι Πέργουλης (τραυματίας) και Κορέτας (αποχώρησε), ενώ ο Σιγανός αγωνίστηκε τραυματίας.