12/1/19

''Ποδαρικό'' στο 2019 με νίκη οι άνδρες!

Με σπουδαία νίκη εκτός έδρας ξεκίνησε η νέα χρονιά για το ανδρικό μας που επικράτησε του σκληροτράχηλου Πρωτέα στο Μετς.
Το 1ο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με τους γηπεδούχους να έχουν τρομερή ευστοχία στα 3ποντα (7/8), γεγονός που τους έφερε να προηγούνται 31-28.
Στο 3ο δεκάλεπτο όμως τα πράγματα άλλαξαν. Η ομάδα μπήκε δυνατά, πίεσε, έτρεξε και κατάφερε να προηγηθεί με 15 πόντους. Στην τελευταία περίοδο ο Πρωτέας προσπάθησε να αντιδράσει, όμως οι παίκτες μας ήταν ψύχραιμοι και διατήρησαν την διαφορά σε διψήφιες τιμές. Στο τέλος δύο  τρίποντα απελπισίας διαμόρφωσαν το τελικό 54-60.