13/2/19

Δυναμικά συνεχίζουν οι υποδομές μας!

Μεγάλη νίκη σημείωσε το παιδικό μας με σκορ 51-59 μέσα στο Ίλιον. Σε ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετή ένταση, η ομάδα μας ήταν πίσω στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού χωρίς να πιάνει καλή απόδοση. Με ένα ξέσπασμα όμως στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου, ασκώντας πίεση σε όλο το γήπεδο, κατόρθωσε να σημειώσει  38 πόντους στο 2ο ημίχρονο και να πάρει την νίκη.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ  51-59
(14-8 , 28-21 , 34-36 , 51-59)
Άρτεμις Αχαρνών (Καλαϊτζάκη ): Συμεωνίδης 23(1) , Κουνέλης ,Πανταζής 7(1) , Μπαλούκας  7, Ορφανίδης 2 , Τσανίκωφ 16(1) , Κουρσάρης , Μανιατάκος 4.

Νίκη και για το τμήμα του εφηβικού μας  απέναντι στην νεοσύστατη αλλά μαχητική ομάδα του Άρη Ιλίου. Με πολλές απουσίες, άντεξε στην κλειστή άμυνα ζώνης των αντιπάλων και κατάφερε να φύγει νικήτρια.

ΑΡΗΣ ΙΛΙΟΥ - ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 37-49
(13-12 , 17-27 ,28-41 , 37-49 )
Άρτεμις Αχαρνών (Καλαϊτζάκη ): Μητσόπουλος  9(1) , Ντασης Π. 5(1) , Κωστορίζος , Μηχαηλίδης 14 , Σάμαρης 2 , Ντασης Α. 17(1) , Μπαλούκας Γ. 2.

Ήττα στις λεπτομέρειες για το τμήμα μίνι του συλλόγου μας από τους Θρακομακεδόνες, που αναγκάστηκε για 2η Κυριακή σε 15 ημέρες, να αγωνιστεί σαν γηπεδούχος στο γήπεδο της αντιπάλου ομάδας, καθώς το γήπεδο μας ήταν πάλι κλειστό για αγώνες  Kick boxing! Ελπίζουμε να βρεθεί λύση σε αυτό το πρόβλημα κάποια στιγμή επιτέλους και όταν κλείνει το γήπεδο να μπορεί να μας δίνεται κάπου αλλού έδρα να γίνονται τουλάχιστον οι αγώνες μας.

Η ομάδα των κορασίδων αγωνίστηκε  με τον Αχιλλέα σε φιλικό παιχνίδι, με πολύ καλή παρουσία και αντίστοιχα το τμήμα junior A΄, με την Ολυμπιάδα Πετρούπολης.