24/10/19

Άνετα τον ΟΦΗ οι άνδρες!

Σημαντική νίκη πέτυχε το ανδρικό μας κόντρα στον ΟΦΗ, σε ένα παιχνίδι που είχαμε τον έλεγχό του και στα 40 λεπτά.
Από την αρχή πήραμε διψήφια διαφορά (18-5) και πολύ λίγες φορές απειληθήκαμε ουσιαστικά, αφού η ομάδα ήταν συγκεντρωμένη, είχε πάθος και ήξερε τι ζητούσε μέσα στο γήπεδο, παρότι δεν απέφυγε κάποια εύκολα λάθη σε άμυνα κι επίθεση.

Δεν αγωνίστηκε ο Μπούα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, ενώ ο Πέργουλης αν και τραυματίας, ζήτησε να παίξει με δική του ευθύνη και πήρε κάποια πολύτιμα λεπτά συμμετοχής βοηθώντας την ομάδα.

Συγκινητική για ακόμα μια φορά η παρουσία του κόσμου μας! Παρά το περασμένο της ώρας ήταν σχεδόν όλοι εκεί, δίνοντας τον δικό τους αγώνα από την εξέδρα για να στηρίξουν την ομάδα μας!