21/11/19

3 στα 3 οι ομάδες μας!

3 στα 3 για τα αγωνιστικά μας τμήματα την περασμένη εβδομάδα.

Το αντρικό μας τμήμα διατήρησε το αήττητο στην έδρα του, κερδίζοντας την ομάδα της Αν.Πετραλώνων με σκορ 62-47.

Το Σάββατο το παμπαιδικό Β΄ συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα επικρατώντας μέσα στην έδρα τηε ΦΕΑ, στο κυνήγι για την κατάκτηση της 2η θέσης.Το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο, όμως στο 4ο δεκάλεπτο ανεβάσαμε την απόδοση μας  και φτάσαμε στην σημαντική εκτός έδρας νίκη με 36-40

Οι κορασίδες  σε ένα συγκλονιστικό ματς και με σκορ Α1 γυναικών, κέρδισε την ισχυρή ομάδα των Κουκουβάουνων  65-62 στην παράταση!
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθ’ όλη την διάρκεια του και 4΄΄ πριν την λήξη χάναμε με 2 πόντους. Με καλάθι της Πανταζή και πάλι με την κόρνα φτάσαμε με στην ισοφάριση και πήγαμε στην παράταση.
Εκεί παίζοντας έξυπνα φτάσαμε στην νίκη, μεσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Γ.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 65-62
Σγαρδέλη 15(1), Ορσάρη, Πανταζή 32, Μπακογιάννη, Διαμαντοπούλου 10, Μαστοράκη , Μουμούρη, Αθανάσουλα, Ντάση, Αμπτελ-Χακ  2, Μητρέλου 6.