15/11/19

Νέα νίκη οι άνδρες!

Μια ακόμα νίκη για το ανδρικό μας που πήρε το ντέρμπι με τα Πετράλωνα παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ.

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε αποκλειστικά στην ομάδα μας, όπου παίζοντας πολύ καλή άμυνα και έχοντας ρυθμό στην επίθεση δεν αντιμετώπιζε δυσκολίες. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και προσπάθησαν να γυρίσουν το παιχνίδι εκμεταλευόμενοι το 5λεπτο black out μας στο ξεκίνημα. Παρόλα αυτά, ποτέ δεν έφτασαν σε απόσταση αναπνοής αφού η διαφορά παρέμενε στους +8-10 πόντους. Στην συνέχεια η ομάδα μας ξαναβρήκε τα πατήματά της και τελικά έφτασε σε μια άνετη όπως εξελίχθηκε νίκη.

Και πάλι δεν αγωνίστηκε ο Μπούα για επαγγελματικούς λόγους καθώς και ο τραυματίας Μητρέλος.