30/11/19

Νίκη στο θρίλερ οι άνδρες!

Σε ένα πραγματικό θρίλερ εξελίχθηκε η αναμέτρησή μας με τις Κουκουβάουνες στον Κόκκινο Μύλο, όπου κρίθηκε στην παράταση με νίκη για την ομάδα μας!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και έβρισκαν πιο εύκολα τον δρόμο για το καλάθι, γρήγορα όμως συγκεντρωθήκαμε και καταφέραμε να ισορροπήσουμε. Μάλιστα στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε και τους 15 πόντους (54-39) και φαινόταν ότι οδεύουμε σε μια άνετη επικράτηση, όμως οι Κουκουβάουνες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη! Με άμυνα ζώνης και μοναδική ευστοχία στα μακρινά σουτ (8/8)  ροκάνισαν την διαφορά, εκμεταλλευόμενοι και την αναίτια χαλάρωση στην άμυνα  μας, που ίσως πιστέψαμε ότι το ματς είχε τελειώσει.
Ευτυχώς στο πιο κρίσιμο σημείο ''ξυπνήσαμε'', επιστρέψαμε στην καλή μας άμυνα και με ψυχραιμία στην επίθεση βρήκαμε λύσεις στην ζώνη, παίρνοντας  δίκαια και πεντακάθαρα το ροζ φύλλο.

Ο κόσμος μας για ακόμα μια φορά ήταν στο πλευρό μας και βοήθησε πολύ στην κατάκτηση της νίκης.