11/1/20

Με το δεξί στο 2020 οι άνδρες!

Με νίκη ξεκίνησε το νέο έτος η ανδρική μας ομάδα επικρατώντας των αξιόμαχων Γλυκών Νερών με 75-61, συνεχίζοντας την επιτυχημένη πορεία της στο πρωτάθλημα!
Το παιχνίδι είχε δύο όψεις. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με ιδιαίτερη ευστοχία στα μακρινά σουτ είχαν τον πρώτο λόγο και έδειχναν να διεκδικούν το ματς με αξιώσεις.
Στην επανάληψη όμως η άμυνά μας βελτιώθηκε, με αποτέλεσμα να βρούμε ρυθμό και στην επίθεση και να φτάσουμε εύκολα στην νίκη.

Να σημειωθεί ότι ο Μανιάς αγωνίστηκε με πυρετό, ενώ λίγο πριν το τέλος αποχώρησε με διάστρεμμα ο νεαρός Βαμβακάς.