26/10/20

Νέα νίκη οι άνδρες!

Με νέα νίκη προχώρησαν οι άνδρες στο πρωτάθλημα, επικρατώντας αυτή την φορά της σκληροτράχηλης Ίριδας στον Κόκκινο Μύλο.
Η ομάδας από την αρχή πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως τα πολλά αβίαστα λάθη έδιναν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να βρίσκονται μέσα στο παιχνίδι, για να κλείσει το ημίχρονο στο 40-34.
Στο 3ο δεκάλεπτο παίζοντας εξαιρετική άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, επιβάλαμε τον ρυθμό μας, παρά το ιδιαίτερα ''δυνατό'' παιχνίδι των αντιπάλων...  Στην τελευταία περίοδο η διαφορά ήταν σταθερά σε διψήφιες τιμές, για να φτάσουμε με άνεση στο τελικό 76-62.

Δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Βαμβακάς και Χαλκιάς.

Μπορείτε ΕΔΩ να δείτε τα highlights του αγώνα.