23/11/21

Άνετη νίκη στην Κηφισιά!

Σπουδαίας σημασίας νίκη για την ανδρική μας ομάδα μέσα στην Κηφισιά και μάλιστα με εμφατικό τρόπο καθώς το τελικό 55-86 περιγράφει απόλυτα την εικόνα του αγώνα.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους γηπεδούχους, παίζοντας καλή άμυνα και έχοντας ρυθμό στην επίθεση. Χαρακτηριστικό του 1ου ημιχρόνου  αγώνα τα 7 εύστοχα τρίποντα του Στρατομήτρου σε 8 προσπάθειες !!!
Το 24-60 του ημιχρόνου έδωσε την ευκαιρία στον coach να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και φυσικά να παίξουν για αρκετή ώρα παιδιά που έχουν λιγότερο χρόνο συμμετοχής μέχρι τώρα. Ένας από αυτούς ήταν και ο 15χρονος Λιβάνιος, ο οποίος μάλιστα άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.