16/2/22

Μεγάλη νίκη για τις κορασίδες μας!

Μεγάλη νίκη για τις κορασίδες μας το περασμένο Σάββατο, για την 2η φάση του πρωταθλήματος μέσα στα Καλύβια, με σιορ 26-36. Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε μόνο στο ξεκίνημα, όπου ανέτρεψε γρήγορα το 9-2 εις βάρος της, έχοντας να αντιμετωπίσει μια άμυνα ζώνης 2-1-2 με παγίδες  στο μισό γήπεδο επί 40 λεπτά...

Παρόλο τον τραυματισμό με διάστρεμμα της αθλήτριας μας Μάγδας Μουμούρη στο ημίχρονο, οι παίκτριες της Ελένης Καλαϊτζάκη ανέβασαν απόδοση στο τελευταίο δεκάλεπτο, παίρνοντας και σημαντική διαφορά εκτός έδρας.

Όλη η ομάδα αφιέρωσε την νίκη στην συμπαίκτριας τους Παϊτέρη Γεωργία, η οποία λίγες ώρες πριν τον αγώνα έχασε τον πατέρα της.
Το Δ.Σ. του συλλόγου εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια  στην αθλήτρια και τους οικείους της.